Na co dzień sadzą, pilnują, edukują, opiekują się, dokarmiają, a w wolnych chwilach kopią... piłkę. Mowa o leśnikach, którzy w minioną sobotę w Świętajnie i Olszynach rozgrywali VI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

W zorganizowanej przez Nadleśnictwo Spychowo imprezie uczestniczyło 8 zespołów, podzielonych początkowo na dwie grupy. Mecze rozgrywano systemem 2x15 min. W półfinałach ZAPOROWO wygrało po rzutach karnych (5:4, w normalnym czasie 0:0) ze SPYCHOWEM, ORNETA uległa zaś 0:2 PRZASNYSZOWI. Puchar powędrował w ręce zespołu z Przasnysza, który w finale pokonał ZAPOROWO 2:0. Zwycięzcy otrzymali trofeum na stałe, był to bowiem ich trzeci triumf w imprezie. Spychowianie uplasowali się ostatecznie na czwartym miejscu, a turniejową tabelę zamknęli leśnicy z Jedwabna.

Z nagród indywidualnych cieszyli się gracze z Zaporowa. Najlepszym bramkarzem został Krzysztof Suszyński, królem strzelców zaś - Daniel Buczyński. Puchar Fair Play otrzymali leśnicy ze Szczytna.