Mateusz Wnuk z Gwardii Szczytno wywalczył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie.

Do wielkopolskiego Tarnowa Podgórnego , w którym odbyły się mistrzostwa, pojechali tylko zwycięzcy eliminacji makroregionalnych. Ponieważ w turnieju finałowym w każdej kategorii było po czterech zawodników, każdy z nich miał zapewniony medal. W półfinałach walczyło czterech gwardzistów. Jakub Cieślak (46 kg) zaprezentował się nieźle, ale przegrał jednogłośnie na punkty z Maciejem Bastą z Tigera Tarnów. Taki sam los spotkał Marcela Pietrzykowskiego (38,5 kg) , który uległ Oskarowi Dembińskiemu z Bydgoszczy, Marcin Długokęcki (72 kg) poddał walkę z powodu kontuzji. Mateusz Wnuk pokonał 3:0 Damiana Majewskiego z Róży Karlino i stanął do walki o złoto przeciwko pięściarzowi z Wisły Kraków. Rozpoczął ją z kontuzją i po dobrej pierwszej rundzie trener Zenon Jagiełło postanowił starcie przerwać.

W klasyfikacji drużynowej Gwardia zajęła trzecie miejsce.