* Dziwne sędziowanie w Wikielcu * Trzy bramki Malanowskiego * Bezbramkowo na szczycie w klasie A

Błękitni się przełamali

IV liga - 8. kolejka

GKS Wikielec - Omulew Wielbark 3:2 (1:1)

1:0- (1.-k.), 1:1 – Patryk Szczygielski (28.), 2:1 – (52.), 3:1 – (68.), 3:2 -Patryk Szczygielski (78.)

Omulew: Przybysz, C. Nowakowski (80. K. Miłek), J. Miłek, Mikulak, Rudzki, Buła (85. Cieślik), M. Miłek, Murawski (75. S. Nowakowski), Remiszewski (60. Abramczyk), Szczygielski, Kwiecień.

Trener Mariusz Korczakowski nie należy do szkoleniowców krytykujących często orzeczenia arbitrów, tym razem jednak po meczu nie krył swojego rozgoryczenia. - Sędziowanie było bardzo niesprawiedliwe i wypaczyło wynik – tłumaczy. - W 11-osobowym składzie na pewno byśmy tego meczu nie przegrali. Nieszczęście Omulwi zaczęło się już w 1. min. Sędzia dopatrzył się z okolic środka boiska faulu obrońcy gości i choć jego asystent skierował chorągiewkę na rzut rożny, prowadzący mecz wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał weteran ligowych boisk Sobociński. O ile rzut karny można zdaniem trenera Korczakowskiego określić mianem problematycznego, to nie znajduje on słów dla sytuacji tuż sprzed końca pierwszej połowy. Arbiter pokazał drugą żółtą kartkę... faulowanemu M. Miłkowi, a nie zawodnikowi, który przewinił, i Omulew musiała grać w dziesięciu. - W przerwie arbiter usłyszał parę słów od obserwatora i po zmianie stron sędziował bez zarzutu – mówi wielbarski szkoleniowiec. Jak zapewnił go obserwator, będący jednocześnie wiceprezesem związku, kartka Miłka zostanie anulowana. Punktów jednak z tego tytułu nie przybędzie...

8. kolejka

DKS Dobre Miasto – Stomil II Olsztyn 2:0, Mamry Giżycko- Warmiak Łukta 3:0, Pisa Barczewo – Zatoka Braniewo 5:0, Mrągowia Mrągowo – Victoria Bartoszyce 6:1, Motor Lubawa - Błękitni Orneta 1:1, Granica Kętrzyn – Polonia Pasłęk 4:3, Start Kozłowo – Warmia Olsztyn 1:1.