*Wysoka porażka MKS-u *Zatoka utonęła w Pasymiu *Pierwsze punkty Omulwi *Zryw: tak strzela trener *Wałpusza przegrywa w debiucie * Dziesięć goli Marcina Kruczyka

IV LIGA

4. kolejka

MKS Szczytno

1:4 (0:2)

Płomień Ełk

Błękitni wreszcie ruszyli

0:1- (3.) , 0:2 – (5.), 0:3 – (59.), 1:3 – Kamil Dębek (80.), 1:4 – (89.)

MKS: Kielin, Skonieczny, Kandybowicz (46. Hausman), Gregorczyk, Ryłka (46. Lisiewicz), Przetak (46. Suchecki), Mastyna, Opalach, P. Pietrzak (78. M. Pietrzak), Dębek, Kwiecień.

Nie tak piłkarze MKS-u i jego kibice wyobrażali sobie początek sobotniego meczu. Nie minęło 5 minut i było już 0:2! Po pierwszej akcji spotkania prowadzenie powinni objąć gospodarze, ale Płomień wyszedł z kontrą zakończoną zdobyciem bramki. Parę chwil później Kielin przepuścił strzał z 18 m i zrobiło się niewesoło. Podopieczni Tadeusza Sosnowskiego próbowali odrobić straty, goście nie myśleli o bronieniu wyniku, dlatego też w pierwszej połowie mecz mógł się podobać. Drugą odsłonę szczycieński szkoleniowiec zaczął od zagrywki vabank. W 46. min posłał do boju jednocześnie Hausmana, debiutującego w MKS-ie Sucheckiego i Lisiewicza. Niestety, efekty były znikome. Na domiar złego w 59. min cofnięty pod własną bramkę Dębek podał do zawodnika gości i było 0:3. Napastnik MKS-u zrehabilitował się w 80. min, gdy stojąc tyłem do bramki, ładnie przyjął podanie Hausmana, obrócił się i precyzyjnie uderzył w róg. Przez parę minut miejscowi próbowali ratować jeszcze wynik – w 82. min bliski szczęścia był Kwiecień. W 89. min na czystej pozycji znalazł się jednak gracz Płomienia i losy meczu zostały przesądzone.

Błękitni Pasym

4:1 (2:0)

Zatoka Braniewo

1:0 – Sebastian Łukaszewski (37.), 2:0 – Arkadiusz Foruś (45.), 2:1 – (67.), 3:1 – Marcin Łukaszewski (68.), 4:1 – Sebastian Łukaszewski (85.)

Błękitni: Koledziński, Łachmański, A. Naczas, G. Naczas, Ziętak, Brzozowski, (34. Mazurek), S. Łukaszewski, Ambroziak (82. Kruk), Foruś, Gołębiewski, M. Łukaszewski.

- Był to mecz w bardzo dobrym wykonaniu. Dawno nie oglądaliśmy takiej drużyny – cieszył się po spotkaniu sekretarz pasymian Jan Suchomski.

Błękitni nareszcie się przełamali i od razu strzelili aż 4 bramki. Z takim bagażem wyjechał z Pasymia zespół, który jeszcze w lipcu bił się o III ligę. Na pierwszą w sezonie bramkę kibicom przyszło poczekać do 37. min, gdy Sebastian Łukaszewski wykorzystał podanie od swego brata Marcina. Tuż przed gwizdkiem na przerwę do siatki trafił Foruś, który „położył” golkipera gości i strzelił do pustej bramki. W 67. min gracz Zatoki celnie uderzył z rzutu wolnego i było już tylko 2:1. Na szczęście kilkadziesiąt sekund później o swoich umiejętnościach przypomniał M. Łukaszewski, który w trudnej sytuacji trafił w długi róg. Pasymski napastnik zaliczył jeszcze asystę – w 85. min dograł do brata Sebastiana, a ten ustalił wynik meczu.

Mniej liczna niż poprzednio pasymska widownia oglądała w końcu sporo bramek. Mogło być ich jeszcze więcej, bo okazji po obu stronach boiska nie brakowało – m.in. piłkarze każdej z drużyn uderzali w spojenie słupka z poprzeczką.

- Sytuacja wróciła do normy - sekretarz Suchomski odnosi się do zamieszania związanego z oddaniem się Tadeusza Justki do dyspozycji zarządu. - Mamy do trenera pełne zaufanie.

Pozostałe mecze

Sokół Ostróda – ZKS Olimpia Elbląg 7:1 (3:0), Mamry Giżycko- Tęcza Biskupiec 0:2 (0:1), Polonia Pasłęk – MKS Korsze 0:1 (0:0), Granica Kętrzyn – Start Nidzica 3:1(2:1), Motor Lubawa – Mazur Ełk 4:4 (2:2), Zamek Kurzętnik – Tęcza Miłomłyn 3:0 (2:0), GKS Wikielec- Rominta Gołdap 1:0 (0:0).

LZS Lubomino-Wilczkowo

1:0 – Konrad Elsner (29.-k.), 1:1 – (32.), 2:1 – Krzysztof Bugaj (65.), 3:1 – Mateusz Abramczyk (86.)

Omulew: Przybysz, Ścibek (55. Łazicki), Bugaj, Nowakowski, Górski, Berk, Elsner (75. Cieślik), Siepiela, Remiszewski (81. Michalak), Baranowski, Abramczyk (89. Lewandowski).

- Dlaczego Omulew przegrywała poprzednie mecze? - Bo grała w jedenastu – żartowali w niedzielę wielbarscy kibice. - W jedenastu – katastrofa, w dziesięciu – znacznie lepiej – mówi o spotkaniu z drużyną z Lubomina trener Mariusz Korczakowski. W pierwszej połowie więcej szans mieli goście, ale prowadzenie objęli miejscowi. Stało się to po rzucie karnym, którego, jak przyznaje nawet wielbarski szkoleniowiec, raczej być nie powinno. Przyjezdni wkrótce wyrównali, a gdy w 44. min po szybko skompletowanych żółtych kartkach boisko opuścił Górski, zanosiło się na trudną drugą połowę. Stało się jednak inaczej. Przewagę uzyskała Omulew i dzięki trafieniom Bugaja oraz najlepszego na placu gry Abramczyka odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo. Trener Korczakowski wyróżnił ponadto Nowakowskiego, który dobrze wkomponował się w zespół.

Orlęta Reszel – DKS Dobre Miasto 0:6 (0:1), Granica Bezledy – Cresovia Górowo Iławeckie 3:1 (2:1), Victoria Bartoszyce – Polonia Lidzbark Warmiński 0:4 (0:2), Łyna Sępopol – Leśnik Nowe Ramuki 3:0 (1:0), Fortuna Wygryny Ruciane-Nida - Znicz Biała Piska 1:1 (0:0), Pisa Barczewo – Mazur Pisz 5:0 (2:0), OKS II Stomilowcy Olsztyn – Warmia Olsztyn 2:3 (2:2).

1. kolejka

Niedźwiedź Ramsowo – Wałpusza 07 Jesionowiec 4:3 (2:3)

Bramki dla Wałpuszy 07: Kamil Młynarski (2., 15., 30.)

Wałpusza 07: Niedźwiedzki, P. Lis ( 60. Radosław Pliszka), I. Lis, Skwiot, Rafał Pliszka, K. Pliszka, J. Szumowski (55. Sygnowski), M. Szumowski, Zapadka, Młynarski, Korzeniecki (50. Skorupski).

Wałpuszy, nowej drużynie na piłkarskiej mapie powiatu, nie udało się w ligowym debiucie zdobyć choćby punktu. - Za łatwo daliśmy wydrzeć zwycięstwo – mówi prezes Cezary Kuciński. - Po 30 minutach prowadziliśmy 3:1. Wszystkie bramki dla gości zdobył mieszkający w Sędrowie Kamil Młynarski.

Zryw Jedwabno- Warmianka Bęsia 11:2 (6:0)

Bramki dla Zrywu: Konrad Pławski (6., 35., 87.), Patryk Włodkowski (14., 89.), Sławomir Foruś (26., 28., 42., 55., 88.), Damian Mateusiak (53.-k.)

Zryw: Mateusiak (65. Grabowski), A. Kawiecki, Ł. Kawiecki, M. Foruś, Włodkowski, Sznajder, S. Foruś, Pławski, Młotkowski, Malesa (65. Bączek), Żmijewski.

Zespół z Jedwabna, wzmocniony kilkoma zawodnikami Błękitnych Pasym, nie pozostawił żadnych złudzeń gościom z Bęsi. Przykład swoim podopiecznym dał grający trener S. Foruś, autor aż 5 goli. Na listę strzelców wpisał się również jedwabieński bramkarz, który wykorzystał rzut karny. - Mogło być nawet wyżej – podsumowuje mecz kierownik Zrywu Andrzej Obrębski.

Mazur Świętajno – Mewa Prej łowo 1:2 (0:1)

Bramka dla Mazura: Marcin Kozicki (74.)

Mazur: Rutkowski, Kozioł, Paradowski, Grabowski, Witkowski, Tański, P. Kozicki, R. Kozicki, Tatyrata, Mikołajczyk, Walas.

Mazur mógł pokusić się w tym meczu o punkt, ale parę minut przed końcem stracił drugą bramkę. Gospodarze grali już wówczas w dziesięciu – sędzia usunął z boiska Rutkowskiego, który odbił piłkę ręką poza polem karnym.

Kormoran Lutry – WKS Dąbrówka Wielka 2:2 (1:1), KS Różnowo – KS Łęgajny 4:1 (2:1), Perkoz Łężany – Błękitni Stary Olsztyn 0:3 wo.

KLASA OKRĘGOWA JUNIORZY

MKS Szczytno - Iskra Smykówko 3:0 wo. (goście nie przyjechali na mecz).

JUNIORZY MŁODSI

MKS Szczytno – Orzeł Janowiec Kościelny 3:0 (1:0); br.: Arkadiusz Wnuk (25.), Daniel Szewczak (52.-k.), Bartosz Pieńkos (68.),

Pisa Barczewo – Błękitni Pasym 5:1 (2:0); br.: Patryk Malanowski (45.), Omulew Wielbark – Reda Szczytno 1:7 (1:5); br.: Mateusz Myśliwy (7.) - Damian Kujtkowski (11., 28., 36., 62., 70.), Maciej Dudziec (21.), Michał Kacprzak (38.)

MŁODZICY - MKS Szczytno – Mrągowia Mrągowo 0:1 (0:1), Błękitni Pasym – Cegielnie Olsztyn 14:2 (10:0); br.: Marcin Kruczyk (4.-k., 12., 15., 17., 20., 21., 28., 31., 39., 61.), Mateusz Kędzierski (16., 52.), Sebastian Szulc (19.), Kamil Dobrzycki (45.-k.),

Reda Szczytno pauzowała.

TRAMPKARZE

MKS Szczytno – Mrągowia Mrągowo 0:0

Omulew Wielbark – Reda Szczytno 3:7 (1:6); br.: Damian Brdyński (15.), Igor Kostrzewa (61.), Filip Gut (45.) - Oskar Hardziej (12., 23., 30., 51.), Jakub Kusior (15., 27.), Hubert Buła (20.),

Błękitni Pasym – GKS Stawiguda - mecz przełożony.