Ratownicy WOPR 4K Szczytno zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów Grand Prix Moraw, które odbyły się w Brnie.

Dozwolone do lat osiemnastu

W imprezie startowali jedynie zawodnicy, którzy nie ukończyli 18. roku życia. Drużyna ze Szczytna w składzie: Jarosław Ćwikliński, Wojciech Kosiński, Karol Murach, Marcin Tokarski i Aleksander Wasilcow spisała się bardzo dobrze, zajmując w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce. Indywidualnie najlepiej wypadł Wojciech Kosiński, który raz był pierwszy, dwukrotnie zaś stawał na drugim stopniu podium. W parze ze swoim klubowym kolegą Karolem Murachem zajął ponadto trzecie miejsce w rzucie liną.

Korzystnie zaprezentowała się także nasza sztafeta (4x25 zmienne), ustępując tylko reprezentacji Polski. W sztafecie 4x25 m holowanie manekina Aleksander Wasilcow zajął wraz z ratownikami z Pragi 3. lokatę. Szczytnianie byli bliscy podium również w symulowanej akcji ratowniczej – zmagania zakończyli tu na 4. pozycji.