Drugi tydzień ferii zimowych przyniósł ciąg dalszy sportowych zmagań dzieci i młodzieży. Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonych turniejów.
DZIEŃ SZÓSTY
(3 lutego)
W hali sportowej SP 6 odbyły się turnieje "5" piłkarskich dla półzimowisk i gimnazjów.
POŁZIMOWISKA
dziewczęta, kl. V-VI
SP 6 - SP 2(I) 0:1, SP (I) - SP (II) 1:0, SP 6 - SP (II) 2:0 KOLEJNOŚĆ:
1. SP 2 (I) - 6 pkt., 2. SP 6 - 3 pkt., 3. SP 2 (II) - 0 pkt.
chłopcy, kl. IV-V
SP 2 (I) - SP 6 (I) 3:1, SP 6 (II) - SP 2 (II) 2:0, SP 6 (I) - SP 2 (II) 1:3, SP 2 (I) - SP 2 (II) 2:0, SP 6 (I) - SP 6 (II) 1:0, SP 2 (I) - SP 6 (II) 0:0 KOLEJNOŚĆ:
1. SP 2 (I) - 7 pkt., 2. SP 2 (II) - 3 pkt. (3-5), 3. SP 6 (I) - 3 pkt. (3-6), 4. SP 6 (II) - 3 pkt. (2-5).
chłopcy, kl. VI
SP 6 (I) - SP 2 (I) 3:1, SP 6 (II) - SP 2 (II) 2:0, SP 6 (I) - SP 2 (II) 3:0, SP 2 (I) - SP 6 (II) 2:0, SP 6 (I) - SP 6 (II) 5:0, SP 2 (I) - SP 2 (II) 2:0 KOLEJNOŚĆ:
1. SP 6 (I) - 9 pkt., 2. SP 2 (I) - 6 pkt., 3. SP 6 (II) - 3 pkt., 4. SP 2 (II) - 0 pkt.
GIMNAZJA
chłopcy
Mecze rozgrywano systemem pucharowym.
I runda
KUMPLE JANOSIKA - KALABRAKI 3:0, MKS - USZATE KRASNALE 2:0, UFOKI - CASABLANTY 0:0 (k. 5:4), ZATORZANKA - SATANY 0:0 (k.1:0), SAOLIN - LEPPER SQUAD 1:1 (k. 3:1), DRAPIEŻNE SZPONY - MAGILLE 1:0, DZIKI - wolny los.
II runda
DZIKI - KUMPLE J. 0:2, MKS - UFOKI 2:1, ZATORZANKA - SAOLIN 0:2, DRAPIEŻNE SZ. - wolny los.
III runda
DRAPIEŻNE SZ. - KUMPLE J. 0:4, MKS - SAOLIN 1:0.
Mecz o 3. miejsce
DRAPIEŻNE SZ. - SAOLIN 2:0.
Mecz o 1. miejsce
KUMPLE J. - MKS 5:0.
W obu turniejach piłkarskich udział wzięło ponad 200 osób.
DZIEŃ SIÓDMY
(4 lutego)
W sali gimnastycznej SP 2 odbyły się mecze minikoszykówki dziewcząt i chłopców. Uczestniczyły tylko zespoły z półzimowiska z SP 2.
WYNIKI
dziewczęta
kl. IV - Kl. V 0:18, kl. V - kl. VI 0:2 (!).
chłopcy
kl. IV - kl. V 2:14, kl. V - kl. VI 4:22.
dz. kl. VI - chł. kl. VI 2:12
Wśród dziewcząt najskuteczniejsza była Magdalena Luma - 10 pkt., najwięcej punktów spośród chłopców zdobył Adam Zdunek (22).
W rozgrywkach udział wzięło ok. 50 zawodniczek i zawodników.
DZIEŃ ÓSMY
(5 lutego)
W hali SP 6 przeprowadzono zawody sprawnościowe dla półzimowisk z SP 3 i SP 6. Uczniowie klas I-III musieli się wykazać umiejętnościami w pięciu konkurencjach: strącaniu kręgli kulami, skokach na skakance, prowadzeniu piłeczki kijem hokejowym i strzale na bramkę, układaniu wieży z klocków, rzucie ringiem na pachołek.
ZWYCIĘZCY
dziewczęta
kl. I - Adrianna Ciszewska (SP 3- 28 pkt.), kl. II - Kamila Kalinowska (SP 6 - 27,5 pkt.), kl. III - Katarzyna Gleba (SP 6 - 31 pkt.)
chłopcy
kl. I - Arkadiusz Ogonowski (SP 3 - 28 pkt.), kl. II - Daniel Prusik (SP 6 - 29 pkt.), kl. III - Mateusz Bałdyga (SP 6 - 35 pkt.)
Dzieci z klas IV - VI rywalizowały w konkurencjach: podbijanie rakietką piłeczki pingpongowej, rzut piłką do kosza, chód na szczudłach, "wahadło" - rzut woreczkami do kołyszącego się wiadra, hula-hop.
ZWYCIĘZCY
dziewczęta
kl. IV - Marzena Wilkowska (SP 3 - 15 pkt.), kl. V - Małgorzata Krystman (SP 6 - 14 pkt.), kl. VI - ex aequo Martyna Leńczuk (SP 3 - 20 pkt.) i Natalia Bieńkowska (SP 3).
chłopcy
kl. IV - Daniel Cudnoch (SP 3 - 25 pkt.), kl. V - Radosław Ruszczyk (SP 6 - 21 pkt.), kl. VI - Daniel Wiwigacz (SP 6 - 35 pkt.).
W zawodach uczestniczyło ogółem 135 zawodniczek i zawodników.
DZIEŃ DZIEWIĄTY
(6 lutego)
Na basenie WSPol. odbyły się zawody i zabawy w wodzie (i pod wodą) dla półzimowisk, szkół podstawowych i gimnazjów.
ZWYCIĘZCY PÓŁZIMOWISKA PŁYWANIE
(rywalizowano na dystansie 25 m)
dziewczęta - st. dow.
kl. V - Ewelina Mikulska (SP 2 - 23,96 s), kl. VI - Magdalena Kowalczyk (SP 2 - 26,22)
st. kl.
kl. V - Ewelina Mikulska (SP 2 - 32,22)
st. grzb.
kl. IV - Anna Chorążewicz (SP 2 - 34,85), kl. V - Ewelina Mikulska (SP 2- 26,47), kl. VI - Magdalena Kowalczyk (SP 2 - 32,12)
chłopcy - st. dow.
kl. IV - Michał Laskowski (SP 2 - 39,93), kl. V - Bartosz Jegier (SP 2 - 20,75), kl. VI - Aleksander Stańczuk (SP 2 - 21,09)
st. kl.
kl. IV - Michał Laskowski (SP 2 - 44,18), kl. VI - Aleksander Stańczuk (SP 2 - 26,45)
st. grzb.
kl. VI - Aleksander Stańczuk (SP 2 - 23,32)
NURKOWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
dziewczęta
kl. VI - Magdalena Kowalczyk (SP 2 - 10 m)
chłopcy
kl. IV - Michał Laskowski (SP 2 - 5,5 m), kl. V - Bartosz Jegier (SP 2 - 6 m), kl. VI - Aleksander Stańczuk (SP 2 - 13 m)
ŁOWIENIE "RYBEK" NA CZAS
dziewczęta
kl. IV - Joanna Górska ( SP 2 - 54,00 s), kl. V - Małgorzata Farjan (SP 2 - 33,35), kl. VI - Magdalena Kowalczyk (SP 2 - 1.15 min)
chłopcy
kl. III - Mateusz Roczeń (SP 2 - 2.10 min), kl. IV - Michał Laskowski (SP 2 - 5.13), kl. V - Piotr Chorążewicz (SP 2 - 1.22), kl. VI - Emil Adamski (SP 2 - 34,79 s)
Dziewczęta miały do złowienia 3 "ryby", chłopcy musieli zaś schwytać 4 plastikowe ryby z magnesem.
SZKOŁY PODSTAWOWE PŁYWANIE
dziewczęta
st. dow.
kl. II - Wiktoria Naumczyk (SP 2 - 25,53 s), kl. III - Katarzyna Orzoł (SP Grabowo k. Ostrołęki - 16,35), kl. IV - Ewelina Gryczka (SP Klon - 16,63)
st. kl.
kl. I - Dominika Łukasiak (SP 2 - 46,09), kl. II - Wiktoria Naumczyk (SP 2 - 34,89), kl. III - Monika Łukasiak (33,25), kl. VI - Ewelina Gryczka (SP Klon - 24,43)
st. grzb.
kl. I - Dominika Łukasiak (SP 2 - 38,86), kl. II - Wiktoria Naumczyk (SP 2 - 27,79), kl. III - Monika Łukasiak (SP 2 - 33,98), kl. VI - Ewelina Gryczka (SP Klon - 19,37)
delfin
kl. VI - Ewelina Gryczka (SP Klon - 18,03)
chłopcy
st. dow.
kl. V - Piotr Wdowiak (SP 3 - 20,82), kl. VI - Patryk Poniatowski (SP 3 - 14,43)
st. kl.
kl. II - Piotr Ropejko (SP 52 Gdańsk - 59,32), kl. IV - Kacper Olbryś (SP 6 Ostrołęka -21,76), kl. V - Piotr Wdowiak (SP 3 - 27,01), kl. VI - Michał Nadolny (SP 5 Ostrołęka - 18,79)
st. grzb.
kl. II - Piotr Ropejko (SP 52 Gdańsk - 1.16,71 min), kl. IV - Kacper Olbryś (SP 6 Ostrołęka - 19,85 ), kl. V - Piotr Wdowiak (SP 3 - 26,70), kl. VI - Michał Nadolny (SP 5 Ostrołęka - 18,53)
delfin
kl. IV - Kacper Olbryś (SP 6 Ostrołęka - 21, 87), kl. VI - Patryk Poniatowski (SP 3 - 15,72)
NURKOWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
dziewczęta
kl. I - Dominika Łukasiak (SP 2 - 6 m), kl. III - Natalia Szpala (SP 1 Karpacz - 5 m), kl. VI - Ewelina Gryczka (SP Klon - 25 m)
chłopcy
kl. IV - Kacper Olbryś (SP 6 Ostrołęka - 25 m), kl. V - Piotr Wdowiak (SP 3 - 12,5 m), kl. VI - Michał Nadolny (SP 5 Ostrołęka - 37,5 m)
ŁOWIENIE "RYBEK"
dziewczęta
kl. III - Natalia Szpala (SP 1 Karpacz - 7.11 min), kl. IV - Stella Kamińska (SP Borowe)
chłopcy
kl. III - Bartłomiej Nowokolski (SP 1 Ostrołęka- 50,00 s), kl. IV - Marcin Cieślak (SP 1 Ostrołęka - 1.09 min)
GIMNAZJA PŁYWANIE
dziewczęta
st. dow.
kl. III - Edyta Bednarska (G 1 - 24,88)
chłopcy
st. dow.
kl. I - Piotr Makowiecki (G 2 - 49,97), kl. II - Cezary Gołaszewski (G 2 - 32,82), kl. III - Radosław Siurnicki (G 2 - 19,69)
st. kl.
kl. II - Cezary Gołaszewski (G 2 - 1.15,86 min), kl. III - Radosław Siurnicki (G 2 - 25,49)
st. grzb.
kl. I - Piotr Makowiecki (G 2 - 1.05,28 min), kl. II - Cezary Gołaszewski (G 2 - 45,74), kl. III - Radosław Siurnicki (G 2 - 25,82)
NURKOWANIE NA ODLEGŁOŚĆ
chłopcy
kl. I - Piotr Makowiecki (G 2 - 5 m), kl. II - Cezary Gołaszewski (G 2 - 4 m), kl. III - Radosław Siurnicki (G 2 - 16 m)
W zawodach na basenie uczestniczyło łącznie 40 osób.
DZIEŃ DZIESIĄTY
(7 lutego)
Na lodowisku przy ul. Spacerowej zmagali się łyżwiarze i ... nie tylko. Zawody przeprowadzono przy padającym śniegu i wiejącym silnie wietrze.
ZWYCIĘZCY WYŚCIGI ŁYŻWIARSKIE
30 m
dziewczęta
szkoły podstawowe
kl. IV - Adrianna Wiśniewska (SP 13 Skarżysko - Kamienna - 32,02 s)
chłopcy - OPEN
Mateusz Mierzejewski (SP 3 - 12,86)
gimnazja
dziewczęta
kl. I - Agnieszka Marciniak (G 1 - 42,00)
chłopcy
kl. I - II - Rafał Nasiadka (G2 - 12,29)
1 okrążenie
szkoły podstawowe
chłopcy - OPEN
Mateusz Mierzejewski (SP 3 -28,78)
gimnazja
chłopcy
kl. I - II - Rafał Nasiadka (G 1 - 27,95)
PROWADZENIE KRĄŻKA HOKEJOWEGO + STRZAŁ
szkoły podstawowe
chłopcy - OPEN
Mateusz Mierzejewski (SP 3)
gimnazja
kl. I - II - Arkadiusz Nasiadka (G 1)
ŁOWIENIE "RYBEK"
szkoły podstawowe
chłopcy - OPEN
Mateusz Łaciński (SP 3 - 45,04)
gimnazja
chłopcy
kl. I - II- Arkadiusz Nasiadka (G 1 - 53,23)
Na zmarzniętych uczestników ostatniego dnia sportowych ferii czekała gorąca herbata z cytryną. Nagrodą dla najlepszych osób w poszczególnych konkurencjach (również we wcześniejszych dniach) były bezpłatne wejściówki na szczycieński basen.
W ciągu dwóch tygodni z różnych form zorganizowanej przez MCSTiR rekreacji skorzystało blisko 600 uczniów.
(gp, dob)
2003.02.12