Reprezentacja WOPR Szczytno 4K zajęła piąte miejsce w Otwartych Mistrzostwach Słupska. W klasyfikacji juniorów szczytnianie uplasowali się na drugiej pozycji.

Nasz zespół zaczął od 2. lokaty (1. miejsce wśród juniorów) Macieja Kaliszewskiego na 100 m kraulem ratowniczym. W ratowaniu manekina z wykorzystaniem bojki ratowniczej Karol Murach był trzeci w gronie juniorów. Holowanie manekina na 50 m Aleksander Wasilcow zakończył na 2. miejscu w kategorii juniorskiej. Pecha szczytnianie mieli w czwartej konkurencji – 100 m holowania. Wojciech Kosiński zgubił manekina, wskutek czego stracił około 10 pozycji. W akcjach drużynowych WOPR Szczytno 4K potwierdził swoją przynależność do krajowej czołówki, zajmując dwa razy 1. miejsce i raz 2. wśród juniorów, a nie schodząc poniżej 4. lokaty w kategorii open.

Po konkurencjach basenowych WOPR Szczytno 4K zajmował 2. miejsce ze stratą 11 punktów do pierwszej drużyny. - Wyścig ten nie jest naszą domeną, gdyż mimo usilnych dwuletnich starań nie posiadamy łódki, na której moglibyśmy trenować – przyznaje Michał Kosiński. - Ostatnia konkurencja polegająca na akcji reanimacyjnej poprzedzonej 500-metrowym biegiem nie zmieniła naszej lokaty, mimo że znów odrobiliśmy 6 punktów – kontynuuje swoją relację.

Ostatecznie WOPR Szczytno 4K zajął 2. miejsce w stawce juniorów, za reprezentacją gospodarzy. W kategorii open nasz zespół był piąty. Startowało 17 drużyn z całej Polski.