Zawodnicy AKB Szczytno mają za sobą kolejny występ w maratonie. Tym razem dystans 42 km 195 m pokonywali w Poznaniu, a jednym z uczestników biegu był poseł Antoni Mężydło.

IX Poznań Maraton ukończyło aż 2611 osób, a wśród nich piątka biegaczy AKB. Najszybszy z nich był mrągowianin Zbigniew Łuński (209. m., 3:15.23). Tomasz Walerzak zajął 493. m. (3:32.57), Kazimierz Czarnota – 752. (3:44.07), Zygmunt Zapadka – 791. (3:45.35), Stefan Jankowski – 2358. (5:04.38). Jak przyznał ten ostatni, był to jego najwolniejszy maraton w życiu.

W Poznaniu błyszczeli reprezentanci Kenii, zajmując aż 7 miejsc w pierwszej „10” . Wygrał Mathew Kosgei, który uzyskał czas 2:13.45. Szybszy od szczytnian był również toruński poseł Antoni Mężydło. Z czasem niewiele ponad 3 godz. uplasował się na 128. pozycji.